Září 2017

Další krůček vpřed

1. září 2017 v 20:25 | Vlaďka

Ke konci srpna jsem jela do Prahy na další návštěvu sexuologa. Byla jsem objednaná až na pátek (sexuolog + psycholog), ale vzhledem k tomu, že už mi došly hormony a já nechtěla s injekcí dlouho strádat (návaly horka nejsou nic příjemného), tak jsem se vydala už ve středu. Domluvila jsem si nocleh u kamarádky. Panu Procházkovi jsem předala nějaké ty výsledky od endokrinologa a také papír, na kterém žádám o změnu pohlaví. To, co jsem měla řešit až v pátek, jsme vyřešili už v tu středu a tak mě v pátek čekal už jen psycholog.

V tomhle mezičase jsem byla s kamarády, užila jsem si v sauně, vířivce a s dcerou kamarádky, u které jsem spala, jsme vyrazily na tržnici, kde jsem si koupila pěkné botky (něco mezi teniskami a balerínami). Celé tři dny byly moc fajn a kamarádka mi udělala velkou radost. Když jsem si s ní u kafíčka povídala, tak se na mě pozorněji zadívala a řekla:" Stejně je to zvláštní, co s vámi ty hormony dělají, jak vás dokáží změnit". A později se zadívala znovu a řekla, že jsem od minula (ten ples tehdy) zase jemnější. Hezké je to, že jsem se jí na nic neptala, prostě mi to řekla sama od sebe zničeho nic. Ona je navíc takový ráznější typ, kdyby nechtěla něco pochválit, tak to neudělá, proto to pro mě mělo od ní velkou váhu. A já už myslela, že po tom roce už se to zastavilo a jen mě to "udržuje", že už se nic nemění. Moc mě to potěšilo.

V pátek jsem došla za panem Weissem, u kterého jsme spolu řešili všechny změny, co se za tu dobu udály a opět jsem vyplňovala test. Poštou by mi měl dojít přesný termín (hodina), kdy se mám dostavit v říjnu ke komisi. Takže jsem zase o něco dál. Usmívající se

Hned po Praze jsem o víkendu jela u nás na Moravě na kulatiny kamarádů, na které jsem byla pozvaná (to jsou ti z článku Přátelství). Oslava byla úžasná, většina mě brala skvěle, povídali jsme si, popíjeli, grilovali. Dokonce někteří, kteří mě z dřívejška trošku znali ještě jako kluka, mě nejspíš nepoznali a brali mě jako kamarádku oslavenců. Když by vás hodně blízký kamarád v pohodě toleroval, bylo by to hezké. Když vás ale takový kamarád viditelně vnímá a bere jako ženu, je to ještě krásnější. Nepopsatelný pocit.