Květen 2017

Konečně šaty!

22. května 2017 v 17:01 | Vlaďka

Ták a po dlooooouhatánské zimě, která byla nekonečně nekonečná, po neustálém nošení zimní a poté jarní bundy, jsem si konečně udělala radost. Byla jsem se sestrou domluvená, že dopoledne prošmejdíme pár obchodů. Ráno vysvitlo sluníčko a i když na druhé straně bytu (ve stínu) bylo docela chladno, na té slunečné straně 22 stupňů a slunce pěkně sálalo. Tak jsem nečekala a nahodila na sebe tělové punčochy, vínově červenočerné šaty, baleríny, pěkný skládací náhrdelník, co mám od Nikolky a vyrazila směr město. Šaty byly pochopitelně s větším výstřihem, proč toho nevyužít, že. Smějící se

Venku jsem zjistila, že ve stínu a při silném zafoukání chladno opravdu bylo, ale jakmile jsem vyšla na sluníčko, hned jsem věděla, že s dalším kusem hadříku na sobě, bych se už asi potila. Nicméně stejně skoro všichni chodili v bundách. Já si pořád připadám jak z jiné planety. Já jediná v šatech mezi lidmi v bundách a když jsem jezdívala začátkem dubna na kontroly do Ostravy, tak v zimě a při brutálně studeném severáku, který foukal skoro jako uragán, jsem zase měla snad jediná nasazenou kapuci, zatímco ostatní si vesele vykračovali bez čepic, kapuc, šál s krásně odhaleným krčkem. No chápete to?

Ve městě jsem se setkala se sestrou a začalo pořádné šmejdění. Procházely jsme jak sekáče, tak i ostatní obchody s oblečením, sestra sháněla šaty, já věci, které mi v šatníku chybí. No prošly jsme jich asi 11, sestře jsem nakonec pomohla vybrat hezké černé šaty a já si koupila bílou krajkovou podprsenku (zkoušení podprsenek v kabince jsem si vážně užívala). Vím, že pro mnohé z holek je to už dávno rutina, ale stejně mi vždycky vykouzlí úsměv na tváři situace, jako když jsem stála v uličce a prohlížela si oblečení, zatímco se ke mně hnal malý klučina s košíkem a jeho maminka na něj:" Brzdi, brzdi, ať nevrazíš do paní".

Se sestrou jsem se rozloučila a pádila domů a poštu + potraviny, které jsem chtěla nechat na zítřek, jsem si prošla zrovna, prostě jsem měla nutkání "chodit". Já se dnes cítila moc příjemně. Asi jako ta kytka v trávě na fotečce.