Říjen 2016

Půl roku HRT

15. října 2016 v 9:04 | Vlaďka

Uplynulo už půl roku od doby, co jsem dostala do těla první Neofollin (Androcur s Ainterolem byl o měsíc dříve), tak je načase udělat malou rekapitulaci. Největší změny? Určitě prsa, která pořád rostou a dostávají stále ženštější tvar. Nedokážu posoudit, co má na ně větší vliv, jestli Neofollin, či Ainterol tobolky se sprejem. Nejspíš obojí, ale zjišťovat to tím, že jedno z nich na měsíc vysadím, se mi teda moc nechce :-) Pak tu máme ochlupení, které ubylo a zesláblo na rukou, nohou, břichu. Na celkovém tvaru těla jsem nic nezaregistrovala, ono totiž může být matoucí to, že jsem několik měsíců cvičila, abych zhubnula bříško, což se mi podařilo.

No a obličej. Tím, že jsem každý den koukala do zrcadla, jestli se něco změnilo, jsem si samozřejmě moc nepomohla, protože na jakoukoliv změnu bych si postupně zvykala a nepoznala tak nic. Nicméně, když jsem se bavila s kamarádem (bylo to 4 měsíce na HRT) a říkala mu, že už jsem na hormonech, tak okamžitě odvětil, že to na mně jde vidět. Můj bratr jeho slova dokonce potvrdil a ten, vzhledem k jeho rozporuplným reakcím na mou přeměnu rozhodně nemá důvod, mazat mi med kolem pusy. Někdy, když se podívám do zrcadla, vidím ženu, jindy zase pořád kluka. Ono to snad i kolísá, nebo co :-) Každopádně velký kus práce dělá laserová depilace, ta světlá tvář oproti dřívější šedi, je k nezaplacení.

Co se týče psychiky, určitě jsem o něco citlivější. Víc mě dojímají hezké písničky nebo emotivnější scény ve filmech. Upřímně - citlivka jsem ale byla vždycky. Veškeré záliby a koníčky zůstávají stejné, zájem o ně mě v žádném případě neopustil. Na druhou stranu - až na pár výjimek jsem vyloženě mužské záliby nikdy neměla. Naopak jsem teď přidala do seznamu i vaření, to ale samozřejmě nezpůsobily hormony, nýbrž má snaha o to, být správná hospodyňka :-D

A nakonec vedlejší účinky. Pořád ta zima. Problém je, že jsem odjakživa zimomřivá a do toho ještě tohle. Budu si muset zvyknout, snad to časem ustoupí, někdy mrznu opravdu hodně. Úbytek síly jsem zatím nezaregistrovala, ale to je tím, že jsem poslední dobou nic těžkého nezvedala :-)

K Vánocům bych si chtěla nadělit malou plastiku v obličeji a vlastní vlasy změnit na to černé mikádo.

P.S: Nedávno se někde řešila (ne)účinnost hormonů na prsa. Tak pro nevěřící Tomáše - fotka je bez podprsenky ;-)