Duben 2016

TIMELINE

18. dubna 2016 v 12:17 | Vlaďka

Rozhodla jsem se udělat časovou osu od mého prvního kroku, až po start HRT. Je to pro ty, co se třeba ještě teprve rozhodují, u kterého sexuologa začít, aby měli představu, jak to probíhalo u toho "mého". Tím je MUDr. Ivo Procházka.

>>>>27.7.2015 - Telefonicky jsem se objednala, sestřička mi nabídnula první volné termíny.

>>>>14.8.2015 - První návštěva.
Proběhlo plno informací, otázek a odpovědí z mé strany i ze strany sexuologa. Pro příští sezení (vždy po dvou měsících) jsem dostala za úkol, zařídit si něco jako deníček (moc dobrý nápad, díky němu jsem mohla sepsat i tuhle časovou osu), sehnat a přečíst si knihu Transsexualita a jiné poruchy pohlavní identity a sepsat můj životopis (ten transsexuální, pochopitelně).

>>>16.10.2015 - Druhá návštěva.
Odevzdala jsem životopis, popovídali jsme si, byla jsem objednaná k psychologu Weissovi. Pokud to bude možné, na příští sezení mám sebou vzít někoho z rodiny (v mém případě zkusím sestru).

>>>>6.10.2015 - Návštěva u psychologa Petra Weisse.
Otázky, odpovědi, vyplňování různých testů + test IQ.

>>>16.12.2015 - Třetí návštěva u sexuologa.
Popovídali jsme si a pak jsem dostala žádanku na krevní vyšetření (odběr krve, ze kterého se udělá 1)krevní obraz 2) biochemické vyšetření 3)hladiny hormonů v těle). Sestra nemohla, zkusím ji s sebou vzít příště.

>>>21.12.2015 - Odběr krve u nás na klinice.
Vzorek se pošle do Nového Jičína a výsledky pak mému sexuologovi do Prahy.

>>>>10.2.2016 - Čtvrtá návštěva.
Podařilo se mi s sebou vzít sestru. Nejprve jsem se sexuologem poklábosila já, pak sestra. Co se týče výsledků vyšetření, trochu v tom udělali zmatek. Z Nového Jičína poslali sexuologovi jen výsledky na hladinu hormonů. Musím zjistit, kde uvízl krevní obraz a biochemické vyšetření. Kdyby v těch laboratořích nedělali zmatky, UŽ JSEM MOHLA DNES ČÁSTEČNĚ ODSTARTOVAT HRT. Sexuolog řekl, že pokud zjistím, že zbylá vyšetření neudělali vůbec, můžu si vyžádat novou žádanku u své obvodní lékařky. Výsledky pak můžu poslat, nebo přivézt osobně.

>>>>22.2.2016 - Takže docela guláš.
Krevní obraz zůstal u nás na klinice, ten jsem si hned vzala, no a biochemické vyšetření neudělal nikdo. Tak jsem si dnes zašla za obvodní lékařkou, ta mi napsala novou žádanku a zrovna odebrala krev. Za dva dny mám přijít pro výsledek.

>>>>24.2.2016 - Přišla jsem si pro výsledek, mám tedy oba zbývající.

>>>>26.2.2016 - Nač čekat.
Zajela jsem do Prahy odevzdat výsledky. Sexuolog mi předepsal Androcur, který jsem si hned v Praze v lékárně vyzvedla. Na další sezení se mám stavit po měsíci užívání Androcuru. Začnu o něco později, chci si ještě zařídit pár osobních věcí.

>>>>12.3.2016 - Začínám s Androcurem (neoficiální HRT?).
Přidala jsem k tomu i Ainterol R1 + sprej Ultimate Atomizer.

>>>>13.4.2016 - Další návštěva u sexuologa.
Zatím vše v pořádku, pan sexuolog mě prohlédl a poté mi předepsal Neofollin 5mg/ml.

>>>>18.4.2016 - Oficiální start HRT.
Dnes jsem si u obvodní lékařky nechala píchnout první dávku Neofollinu. Každé další pondělí budu pravidelně docházet.

Tak a to je vše. Teď už jen doufat, aby všechno fungovalo, jak má.